Geri Dön

40 bin konuta dörder maske

40 bin konuta dörder maske

Balçova Belediyesi, koronavirüse karşı aldığı önlemlerle ilçede yaşayan her vatandaşa hizmet götürdü. Balçova’da her eve maske gitti, yaşlı ve kimsesiz vatandaşların evlerine günde beş çeşit sıcak yemek ulaştırıldı. Hayırseverlerin katkısıyla binlerce erzak kolisi hazırlandı. Tüm çalışmalarını bir program çerçevesinde yürüttüklerini ifade eden Başkan Fatma Çalkaya, şunları söyledi: “Kentin dört bir yanını dezenfekte ettik. İlk olarak aşevimizin kapasitesini artırdık. Her gün 1000 yaşlı ve kimsesiz büyüğümüze 5 çeşit sıcak yemek ulaştırıyoruz. Bunun yanında 250 sağlık personelinin öğlen yemeklerini karşılıyoruz.

Binlerce aileye sosyal yardım paketlerimizi ulaştırıyoruz. Vatandaşımızı maskesiz bırakmamak için ilk başta semtevi gönüllülerimizin yaptıkları maskeleri ve hazırladığımız dezenfektanları bizden talep eden vatandaşlara ulaştırdık. 40 bin konuta dörder maske dağıttık. Bu rakam, nüfusumuzun dört katı.”

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu ( 1 Haziran 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüs'te son durumu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 827 kişiye Covid-19 tanısı kondu, 23 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 164 bin 769, can kaybı 4 bin 563 oldu. Son 24 saatte 974 kişinin daha iyileşmesiyle Covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 128 bin 947 oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber