Geri Dön

56 yaşında siyah kuşak

56 yaşında siyah kuşak

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yaşayan emekli gardiyan Cesim Der (56), çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Çocukluğunda karateyi çok istemesine rağmen yaşadığı yerde imkan olmadığı için bu sporu yapamayan Der, 50 yaşında başladığı karatede terfi sınavlarını başarıyla tamamladı, 56 yaşında ustalık seviyesinin kıdemini belirten siyah kuşak sahibi oldu.

Ömrü yetene kadar karateye devam edeceğini kaydeden Der, “Veteran grubunda ulusal turnuvada 3’üncülük, uluslararası turnuvada ikinciliğim  oldu. Şu an ‘birinci dan’ siyah kemer seviyesine terfi ettim. Genç olsaydım ülkemizin bayrağını dalgalandırmayı isterdim. Ancak yaşım artık 56 oldu. Amacım sağlık için spor yapmak, zamanı değerlendirmek” dedi. l büşra kuru dha

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber