Geri Dön
Ege60 yıllık çile bitti

60 yıllık çile bitti

Denizli Büyükşehir, Kocapınar-Yatağan yolunda keskin bir viraja neden olan dev Çal Kayası’nı ortadan kaldırdı. Başkan Zolan, “Dertleri çözüyoruz” dedi

60 yıllık çile bitti

Denizli Büyükşehir Belediyesi, dar ve keskin virajıyla tehlike yaratan Kocapınar-Yatağan yolunda düzenleme çalışması başlattı, güzergahtaki dev Çal Kayası’nı dinamitle havaya uçurdu. Kocapınar-Yatağan yolunda keskin bir viraja neden olduğu için büyük risk barındıran dev kaya, 3 aşamada patlatılarak ortadan kaldırıldı. Çalışmayla Denizli’nin turizm değerleri arasında yer alan ve özellikle yaz mevsiminde yoğun olarak kullanılan Kefe Yaylası’na ulaşımın da kolaylaşacağı kaydedildi, düzenlemenin yaklaşık 2 kilometrelik bir güzergahı kapsadığı ifade edildi.

Güvenli ulaşım

Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan Mahallesi Muhtarı Kamil Köprü, tehlikeli güzergahın uzun yıllardır kanayan bir yara olduğuna dikkat çekti, “60 yıldır bu yol böyleydi. Konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a söyledik ve sonuç itibari ile yolda çalışma başladı. İnşallah buraya çok güzel bir yol yapılacak. Başkanımıza ne desem azdır” dedi. Vatandaşların daha rahat, konforlu ve güvenli seyahat etmesi için ulaşım yatırımlarına büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Zolan da, “Denizlimizin 19 ilçesinde 616 mahallemizde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye, dertlerini çözmeye devam ediyoruz. Dar ve keskin virajlarıyla riskler barındıran yolumuzda düzenleme çalışmamıza başladık. İnşallah kısa zamanda bitirip hizmete alacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler