Geri Dön

600 yıllık camiye çevre düzenlemesi

600 yıllık camiye çevre düzenlemesi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 1400’lü yıllardan günümüze gelen Tarihi Çeşnigir Cami’nin varlığını sürdürmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. ‘Tarihe Saygı’ projesi kapsamında ilk olarak Çeşnigir Camii etrafındaki 13 adet parselden 12’sini 950 bin 888 lira bedelle kamulaştıran Büyükşehir, niteliksiz yapıları yıktı. Yapıda vatandaşların kullanabileceği, sosyal bir alan oluşturma amaçlanıyor.

Kahramanmaraş'ta kumar operasyonuKahramanmaraş'ta kumarhaneye çevrilen bir daireye polis tarafından düzenlenen operasyonda 4'ü kumar oynayan 15 kişi yakalandı. 15 kişiye corona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uymadıkları için 3 bin 150'şer lira idari para cezası kesildi. Bu cezalara ek kumar oynayan 4 kişiye 1225 lira da kumar cezası kesildi. Şüphelilerin yakalanmamak için binanın girişine 2 ayrı kamera yerleştirdiği ortaya çıktı.
Balkondan balkona 'isim-şehir' oynayıp, türkü söyledilerANKARA'da, corona virüs tedbirleri kapsamında 'evde kal' çağrısına uyan komşu iki apartmanın sakinleri, balkondan balkona 'isim-şehir' oynayıp, türkü söylüyor ve çay içerek vakit geçiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber