Geri Dön

75 Venedik Evi daha

Karanın denizle doldurulması yöntemiyle hazırlanan Port Alaçatı Projesi kapsamında yapılan konutlar haziranda tamamlanacak

75 Venedik Evi daha

İzmir Çeşme’ye bağlı Alaçatı’da, Türkiye’de ilk kez uygulanan “karanın denizle doldurulması” yöntemiyle hazırlanan Port Alaçatı Projesi kapsamında bu sezon 75 konutun daha tamamlanacağı bildirildi.
Alaçatı Belediye Başkanı ve projeyi yürüten Alaçatı Yatırımlar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Dalgıç, karanın içine açılan ana kanalın 700 metrelik kısmının mayısa kadar bitirileceğini, inşaatlara hızla devam edildiğini söyledi.
Dalgıç, şu bilgileri verdi: “Derinliği 4 metre olan ana kanal çalışmasını yüzde 25 oranında tamamladık. Hazirana kadar 75 Venedik Evi daha hazır hale gelecek. 1995’te başlatılan proje kapsamında daha önce 25 ev ve bir otel yapılmıştı.”

En pahalısı 850 bin Euro
Port Alaçatı Genel Müdürü Atilla İzmirli de proje kapsamında satışa sunulan evlerin değerinin 120 bin Euro ile 850 bin Euro arasında değiştiğini kaydetti. Hazirana kadar tamamlanacak 75 konutun yüzde 40’ının satıldığını dile getiren İzmirli, şöyle dedi:
“Mayıs 2009 sonunda 43 konut daha tamamlanacak. 2010’da bir butik otel daha hizmete girecek. Alaçatı Port’un 250 yat kapasiteli marinası da bulunuyor. Burada oturanlar denizden yatla evlerine gelebildikleri gibi yatlarıyla evden denize açılma imkanına da sahipler.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber