Geri Dön
EgeABD, İzmirli Kenan’ı konuşuyor

ABD, İzmirli Kenan’ı konuşuyor

San DIego Francis Parker Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Kenan Pala’nın, ABD’de evsiz ve yurtsuzlar için yaptığı çalışmalardan dolayı, bu yıl 23 Ocak Günü ‘Kenan Pala Günü’ ilan edildi.

ABD, İzmirli Kenan’ı konuşuyor

Kaliforniya Valisi adına San Diego Denetleme Kurulu Müdürü Kristin Gaspar, meclis salonunda yaptığı konuşmada, 13 yaşındaki Kenan Pala’nın bir yıl önce kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü ‘Kids4 Community (Topluluk için Çocuklar) Derneği’ ile evsizler ve kimsesizler için sürekli çalışmalar gerçekleştirdiğini, bir yıl boyunca izledikleri öğrenci gençlerin bu tutumlarını bir bildiri yayımlayarak ABD’de duyurduklarını bildirdi.

‘Örnek oldu’

Gaspar, Kaliforniya Valisi’nin kararıyla San Diego’da bu yıl 23 Ocak Günü’nün ‘Kenan Pala Günü’ olarak ilan edildiğini belirtti, şöyle dedi:

“Kenan Pala’nın önderliğinde genç öğrencilerin kurduğu dernekle, şehrimizde evsiz ve yurtsuzlar için önemli çalışmalar yürütüyorlar. Kenan, bu genç yaşında hepimize örnek olacak işlere imza attı.”

San Diego’daki 3 milyon kişiye çağrı

Kenan Pala, babası Serhat Pala, annesi Zeynep Ilgaz Pala’nın çalışmalarına destek verdiğini belirtti, “Okul Müdürüm Dan Lang, Kristin Gaspar ve Kalıforniya Valisi’ne teşekkür etmek istiyorum. Yürümeye başladığımdan beri yardım topluyorum. San Diego’da 3 milyon insan yaşıyor. Herkes bir yardım yaparsa, 3 milyon yardım sağlanmış olur” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler