Geri Dön

‘Açık Kapı’yla sorunlar çözülüyor

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından projelendirilen ve valilikler bünyesinde oluşturulan ‘Açık Kapı’nın Uşak bürosunda, bugüne kadar bin 55 kişi sorununa çözüm aradı.

‘Açık Kapı’yla sorunlar çözülüyor

 Uşak Valisi Funda Kocabıyık, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi amacıyla oluşturulan ‘Açık Kapı’ biriminin kamu hizmetlerinin yürütülmesine katkı sağladığını söyledi, “Bugüne kadar bin 55 vatandaşımız, başvuruda bulundu. Bu başvuruların bin 22’si uzman personelimiz tarafından büyük ölçüde çözüme kavuşturuldu. Devam eden 33 başvuru bulunuyor” dedi. Düzenli olarak ‘Halk Günü’ etkinliklerinde vatandaşlarla bir araya geldiğini dile getiren Kocabıyık, “Amacımız kolay ulaşılabilir olmak, taleplere çözümler bulmak” diye konuştu. 

Karaman'da bir köy koronavirüs nedeniyle karantinaya alındıİstanbul'dan yolcu otobüsüyle Konya'nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen ve corona virüs testi pozitif çıkan 60 yaş üstü çiftin, aynı zamanda memleketi olan Karaman'ın Ayrıncı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi.
Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinden corona dansıOyuncu Pelin Akil ve eşi Anıl Altan corona virüs salgını nedeniyle ikizleriyle birlikte kendilerini karantinaya aldılar. Evde eğlenceli vakit geçiren çift, corona dansı yaptığı anlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber