Geri Dön

Alaçatı’da konut fiyatları zirvede

Merkezde fiyatlar 150-200 bin YTL’den başlıyor, 1 milyon YTL’ye kadar gidiyor. Lüks yazlıklarınki 1.5 milyon YTL’ye ulaştı. Sezonluk kiralar 5-10 bin YTL civarında

Alaçatı’da konut fiyatları zirvede

Geceliği 350 YTL
SÖRF turizmi ve taş mimarisiyle son yılların gözde turizm beldesi haline gelen İzmir Çeşme’ye bağlı Alaçatı’da fiyatlar tavan yaptı. Butik otellerde gecelik konaklama bedeli 350, sezonluk yazlık konut kirası 10 bin, satılık lüks yazlıkların fiyatı 1.5 milyon YTL’ye ulaştı. Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, iyi hizmet verdiklerini ve bunun karşılığını aldıklarını söyledi. Butik otellerdeki doluluk oranının nisandan itibaren yükseldiğini belirten Dalgıç, hafta sonları otellerin dolduğunu, oda ve kahvaltıdan oluşan kişi başı konaklama fiyatının 150 YTL’den başlayıp ucu açık şekilde yükseldiğini kaydetti.

İlginin sonucu

SEZONUN en hareketli olduğu dönemde gecelik konaklama fiyatının 350 YTL’ye ulaştığını bildiren Başkan Dalgıç, “Talep de geliyor. Alaçatı’yı merak edip bir kez konaklayan daha sonra 3-5 defa geliyor” dedi. Alaçatı’ya ilginin artmasıyla beldedeki emlak fiyatlarının da yükseldiğini ifade eden Dalgıç, şöyle konuştu: “Evlerin fiyatı 150-200 bin YTL’den başlıyor, 1 milyon YTL’ye kadar gidiyor. Alaçatı Port’ta 2009’da tamamlanacak iki ev 1.5 milyon YTL’ye satıldı. Sezonluk yazlık kiraları da 5-10 bin YTL civarında. Başkan olarak benim vatandaşlara söylediğim, elindeki mülkiyeti tutmasıdır.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber