Geri Dön

‘Alışverişte esnafı tercih edin’

‘Alışverişte esnafı tercih edin’

Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, bayram alışverişlerinde AVM’ler yerine yerli malının en fazla bulunduğu esnafın tercih edilmesini istedi.

Çiğli’nin İzmir’deki AVM’lerin konuşlandığı en önemli bölgelerden biri olduğunu belirten Altıkulaç, “Üyelerimiz doğrudan halka mal ve hizmet sunuyor. Zaten bakanlık genelgesisyle kafe, kahvehane, hamam gibi meslek kolları tamamen, lokanta, pastane gibi meslek kolları kısmen kapatıldı. Esnafın ayağa kalkması lazım. Tüketicilerin alışverişlerinde esnaf tercihi küçük işletmeleri rahatlatacaktır” dedi. AVM’lerin toplum sağlığı için tehdit olma potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Altıkulaç, “İnsanlar bir arada olmasın, kalabalık ortam olmasın diye deniz kıyıları, parklar yasaklanırken, dar, hava sirkülasyonu sorgulanabilir ve kapalı alanlardan oluşan AVM’lerin açılması toplum sağlığı açısından riskler taşıyor. Önerimiz, ihtiyaçlarını çevrelerindeki esnaf sanatkarlardan karşılamaları, daha sağlıklı alışveriş yapmaları” diye konuştu.

Korkuluklara atkısını bırakıp hastaneye girdi, Covid-19 testi pozitif çıktıİstanbul’dan Diyarbakır’a gitmek için yola çıktıktan 1 saat sonra hastaneden aranarak Covid-19 testinin pozitif çıktığını öğrenen Süreyya Ç.’nin otobüsle hastaneye getirilme anı güvenlik kamerasına yansıdı. Süreyya Ç.’nin hastanenin önündeki korkuluğa bıraktığı atkısı dezenfekte edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber