Geri Dön
EgeAlman ürünlerinde Ege sanayisi imzası

Alman ürünlerinde Ege sanayisi imzası

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın İzmir Ofisi, 10 yıldır ticaret köprüleri kuruyor. İzmir ve Manisa’da üretilen parçalar, araba ve uçaklarda kullanılıyor

Alman ürünlerinde Ege sanayisi imzası

Ekim 2011’de İstanbul’dan sonra İzmir’de Türkiye’deki ikinci ofisini açarak faaliyetlerini Ege Bölgesi’ne taşıyan Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası, İzmir Ofisi 10. Kuruluş Yıldönümü Etkinliği düzenledi.

Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri ve ikinci en büyük limanı olan İzmir’in Alman şirketler için önemli ekonomik fırsatlar sunduğunu belirten Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Markus C. Slevogt, “İzmir’de 10 yıldır üyelerimiz için profesyonel hizmetler sunmaya ve üye sayımızı artırarak Alman-Türk ekonomik işbirliği için bir köprü oluşturmaya devam ediyoruz. Ege Bölgesi’nin yüksek aşılama oranlarıyla öne çıkması ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte yeniden normal hayata dönüş adımlarının bölgede hızla toparlanmaya ve ekonomik büyümeye yol açacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konsolostan övgü

İzmir ofisinin başarılarının devamını dileyen İzmir Almanya Başkonsolosu Dr. Detlev Wolter ise, “İzmir ofisi Türk-Alman ticari ilişkilerinin ilk adresidir ve İzmir’de Alman girişimlerin çoğalmasına önemli katkı sağlamaktadır. Almanya-Ege Bölgesi arasındaki ekonomi ilişkilerinin çok sayıdaki başarılarından sadece birini örnek olarak vermem gerekirse; İzmir ve Manisa’da üretilen ve ihraç edilen parçalar olmasa, Alman otomobillerin çoğu çalışmaz ve Avrupa uçakları uçamazdı. Ege Bölgesi’nde 420’si İzmir’de olmak üzere 680 Alman şirketi ve ofisi var. Almanya bölgenin en önemli ticari partneri, İzmir’deki yabancı yatırımların neredeyse dörtte biri Alman yatırımları” dedi.