Geri Dön

Altaylı taraftarlardan büyük vefa

Karabağlar’da tek göz eski bir emlak ofisinde tek başına yaşayan 67 yaşındaki Mahmut Yüzbaşı’yı sosyal medyadan gören ve kendilerini “Kabus Bozyaka” olarak adlandıran Altaylı taraftarlar, Yüzbaşı’nın kaldığı yeri yenilemek için harekete geçti.

Altaylı taraftarlardan büyük vefa

Tek gözlü yapıyı ve içindeki eşyaları yenileyen gençlere, Mahmut Yüzbaşı teşekkürlerini iletti. Yüzbaşı’ya başka bir yere taşınmasını söylediklerini, ancak olumsuz yanıt aldıklarını belirten İrfan Tiyanşan, “Sosyal medyada Mahmut Amcamız’ın yardıma muhtaç olduğunu görünce yardım etmek istedik” dedi.

‘İşleri rast gitsin’


“Kendisiyle görüştüğümüzde kira bedelini tarafımızca karşılanacağı bir daireye taşınması önerisinde bulunduk” diye konuşan Tiyanşan, “Mahmut Amca yıllardır burada oturduğunu, mutlu olduğunu ve gitmek istemediğini söyleyince biz de ‘Oturduğu yeri güzelleştirelim’ dedik. Boya ve çatıyı elden geçirdikten sonra parkeleri değiştirdik. Eşyaları da yeniledik. Mahmut Amcamız’ın oturduğu yeri baştan aşağı yeniledik. Hepimiz bu semtin çocuklarıyız. ‘Komşusu açken tokyatan bizden değildir’ diyoruz. Biz de çok mutluyuz” diye konuştu. Oturduğu yer baştan aşağı yenilenen Mahmut Yüzbaşı ise “Hepsinden Allah razı olsun. Hepsine bol bol dua ediyorum, işleri güçleri rast gitsin” ifadelerini kullandı. l tolga tahçı DHA

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlamaSakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dün sabah 11.15'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine gitti. Meydana gelen patlama sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, o anları böyle kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber