Geri Dön
EgeAltın destekler

Altın destekler

Altın destekler

Bornova Belediyesi’nin gençlere istihdam sağlayan projesi Altın Bilezik’e ilgi giderek artıyor. Üç odayla işbirliği protokolü imzalandı. Başkan İduğ, “Şimdiden 1000 kişi meslek edindi” dedi.

Bornova Belediyesi’nin ‘Yılın en iyi vizyon projesi’ seçilen Altın Bilezik’e, İzmir iş dünyası yoğun ilgi gösteriyor. Bornova Belediyesi Altın Bilezik Projesi kapsamında Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici İş Adamları Derneği, İzmir Eczacılar Odası ve Kişisel Bakım, Kuaför, Güzellik Salonları ve Kuru Temizleme Grubu ve İzmir Kuaförler Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Odası ile işbirliği protokolleri yaptı.

İstihdama katkı

İmzalanan protokoller kapsamında tekstil sektörü için makineciler, eczacılar ve kuaförler için ise destek elemanları yetiştirilecek. İstihdam garantili kurslar, ilgili meslek kuruluşları ile birlikte verilecek.

Henüz altyapı çalışmaları sürdüğü ve protokoller devam ettiği halde yaklaşık 1000 gencin işe yerleştirildiğini söyleyen Başkan Mustafa İduğ, “Mesleksizlik büyük bir sorun. Özellikle gençlerimizi ve kadınlarımızı meslek sahibi yapmak ve istihdam yaratmak amacıyla bu projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Giderek artacak protokoller ile önce meslek öğretecek, sonra da istihdamlarına aracılık edeceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler