Geri Dön
EgeAltın Güvercin heyecanı sardı

Altın Güvercin heyecanı sardı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) tarafından 6-12 Eylül tarihleri arasında 24.kez düzenlenecek Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın programı belli oldu.

Altın Güvercin heyecanı sardı

Ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in kendine has üslubuyla seslendirdiği ve Altın Güvercin’in tarihini konu alan belgeselin prömiyeri 9 Eylül’de Kervansaray’da gerçekleşecek. Belgesel 10 ve 11 Eylül tarihlerinde de tekrar izlenebilecek. 11 Eylül’de Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da Zeynep Bastık, 12 Eylül’de duayen isim Nükhet Duru sahne alacak. Büyük finalde ön jüri tarafından belirlenen 10 finalist dereceye girmek için performans sergileyecek. Dijital oylama sonuçlarının da eklenmesiyle dereceye giren ilk üç bestecinin ödüllerine kavuşacağı final gecesinde geleneksel Onur Ödülü ise sanatçı Nükhet Duru’ya takdim edilecek. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, herkesi bu heyecana ortak olmaya davet etti.

Ada’da gürültüye geçit yok

Kuşadası Belediyesi, eğlence mekânlarına yönelik denetim çalışmalarına devam ediyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve jandarma ekipleriyle birlikte yapılan denetimlerde, yasal sınırı aşarak gürültü kirliliğine neden olan 11 işyerine toplam 196 bin lira para cezası uygulandı. Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu, çalışmaların sonbahar, kış aylarında da süreceğini ifade etti.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler