Geri Dön
EgeAltyapıya 30 milyonluk imza

Altyapıya 30 milyonluk imza

İZSU ile IFC arasında kredi sözleşmesi imzalandı. Başkan Tunç Soyer, “Hizmetlerimizi kesintisiz süreceğiz” dedi

Altyapıya 30 milyonluk imza

Kent genelindeki altyapı yatırımlarına kaynak sağlamak amacıyla İZSU Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Finans Kurumu (IFC) arasında 30 milyon dolarlık kredi sözleşmesi imzalandı. İZSU, 2 yıl anapara geri ödemesiz toplam 10 yıla uzanan vade yapısına sahip kaynağı Kemalpaşa, Urla, Karaburun ve Ödemiş’te atık su hatlarının yapımı, Bornova da içme suyu ana iletim hattı yapımı, Foça da bölgenin ilk içme suyu arıtma tesisi yapımı ve Konak Gültepe bölgesinde yağmur suyu hatlarının yapımı için kullanacak.

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Pırıl pırıl bir Körfez, temiz bir çevre ve sağlıklı içme suyu için söz verdiğimiz gibi canla, başla, aşkla çalışmaya ve uluslararası kurumlardan temin ettiğimiz yatırımlar ile İzmir’in altyapısını güçlendirip refahını artırmaya kararlılıkla devam ediyoruz. Güçlü mali yapımızın teyit edilmesi büyük bir gurur. Uluslararası kurumlar ile güçlü ilişkiler geliştirerek; hem İzmir’in dünyada bilinen ve yatırım yapılabilen bir yer olmasını sağlıyor, hem de belediyemizin finansal yapısını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın hak ettiği tüm hizmetleri kesintisiz sürdürüyoruz. Hedefimiz yüksek yaşam kalitesi sunmak” dedi. IFC Türkiye Ülke Müdürü Arnaud Dupoizat ise, “Şehirler, suyu koruyarak ve kritik altyapıya yatırım yaparak, şehirler düzenli olarak su kaynaklarına sahip olabilirler. Bildiğiniz gibi sürdürülebilir kalkınma için su çok önemli” diye konuştu.

Rehber olacağız

5. Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesi’ne katılan İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Başkan Soyer, “Büyükşehir’in uzmanları, profesyonelleri size rehberlik etmek için ellerinden gelen gayreti gösterecekler” dedi. Türkiye Irak Sanayicileri ve İşinsanları Derneği Başkanı Nevaf Kılıç ise, “İzmir, geleceği parlak olan illerden biri” diye konuştu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler