Geri Dön
EgeArıcının yüzü gülüyor

Arıcının yüzü gülüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Arılarımıza Can, Arıcılarımıza Destek Oluyoruz” kampanyası ve “Temiz Petek” projesi başarıyla uygulanmaya devam ediyor.

Arıcının yüzü gülüyor

 Başkan Dr. Osman Gürün, Ula ilçesinde bulunan S.S Ula Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret etti. Çam balının kent için en değerli ve kıymetli ürünlerin başında geldiğinin altını çizen Başkan Gürün, “Muğla’da 5 bin arıcı geçimini arıcılıktan sağlamaktadır. Biz de şehrimiz için bu kadar değerli olan bir ürünün üretimi ve pazarlanması için gereken desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. S.S Ula Karabörtlen Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Emin Benzer, “Ürünlerimiz Büyükşehir sayesinde Türkiye’nin dört bir yanına ulaşıyor. Üyelerimiz adına Başkanımız Osman Gürün’e teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Turizm için ortak akıl

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla turizminin geleceğini değerlendirmek üzere turizmle ilgili kamu kurumları, STK, havalimanı, odalar ve turizm birliklerinin de katıldığı 2 günlük ‘Muğla Turizmi Ortak Akıl Arama Çalıştayı’ gerçekleştirdi.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. İrfan Mısırlı’nın gerçekleştirdiği çalıştaya turizm ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının birimleri, odalar, STK, turizm birlikleri ve havalimanlarının temsilcileri olmak üzere 48 kişi katılım sağladı. Çalıştayın sonunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, çalıştayın moderatörü Doç. Dr. İrfan Mısırlı’ya emek ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.