Geri Dön
EgeArkas Aegean Link Regatta’nın 2021 Şampiyonu Comet A

Arkas Aegean Link Regatta’nın 2021 Şampiyonu Comet A

EAYK (Ege Açıkdeniz Yat Kulübü), Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde organize edilen, Türkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Belediyesi’nin destekleriyle yapılan Arkas Aegean Link Regatta, sürdürülebilir bir yarış olma hedefiyle düzenlenmeye devam ediyor.

Arkas Aegean Link Regatta’nın 2021 Şampiyonu Comet A

“Yelkenin başkenti Çeşme”

17-19 Eylül tarihleri arasında Çeşme açıklarını yelkenlerle donatan yarışa bu yıl 44 tekne ve 400 civarında yarışçı katıldı. IRC A 0-1-2-3-4, IRC B 1-2 ve Destek 1-2 kategorilerinde yarışan takımlar üç gün süresince toplam 5 yarışta Çeşme Marina, Sakız Boğazı, Kara Ada ve Ilıca Koyu güzergahında özledikleri rüzgarla buluştu.

Üç gün boyunca gerçekleştirilen 5 yarışın sonunda her kategorinin 1, 2 ve 3.’leri ile birlikte Overall kategorisinde de ilk üç ekip kupalarına kavuştu. Yarış sonuçlarına göre overall overall birincisi Arkas Mat Sailing Team, ikincisi Corendon Cheese, üçüncüsü ise Lemon oldu.
Overall kupasını kazananlara kupalarını Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran verdi.

Oran, “Yelken Federasyonu Başkanımız Özlem Akdurak bir Çeşmeli. Elbette Arkas Çeşmeli ve Türkiye’de yelkenin temel taşlarından bir tanesi.
Daha nice Avrupa şampiyonalarına dünya şampiyonalarına Çeşme ev sahipliği yapacak” dedi. Özlem Akdurak ise, “Tüm yelkencilere, Arkas’a, bu yarışın her detayı ile ilgilenen Sayın Belediye Başkanımıza ve tabii ki marinamıza da teşekkür ediyor, yarışçıları da tebrik ediyorum” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler