Geri Dön

Atıklar, elektrik enerjisi olacak

Bodrum Belediyesi, bahçe atıklarının bertaraf edilmesi için iki dal öğütme makinesi aldı

Atıklar, elektrik enerjisi olacak

Bodrum Belediyesi’nin ‘Bodrum’da Doğa Kazanacak’ sloganıyla başlattığı çalışmalar kapsamında, bilinçsizce yol kenarlarına, çöp konteynerleri çevresi bırakılan ve sokakları kirleten bahçe atıklarının bertaraf edilmesi için dal öğütme makinesi temin etti.

Kötü görüntüye son

Yarımada’da kötü görüntülere neden olan bahçe atıklarının bertarafı için temin edilen öğütme makineleri Başkan Ahmet Aras’ın da katılımıyla kullanılmaya başlandı.

25 metreküp bahçe atığını 1 saatte 9 metreküp talaş haline getirebilen makine sayesinde sitelerden ve bazı konutlardan sokaklara atılan bahçe atıklarıyla mücadelede yeni bir döneme geçildi. Eldiven ve koruyucu gözlüğünü takarak bahçe atıklarını makineden geçiren Başkan Aras, şimdilik bu talaşların Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gübre olarak kullanılacağını ifade etti, “Çalışmalarımız devam ediyor. Bir ileri ki projemiz de bunları elektrik enerjisini üretmekte kullanmak olacak” diye konuştu.

Kubilay Gülbek'le 5 DakikaDHA Genel Müdürü Kubilay Gülbek bu hafta, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı kasıp kavuran corona virüs hakkında yalnış bilinen doğrular ve doğru bilinen yanlışları anlattı.
Larissa Gacemer: Bacak için teşekkürlerEşi Burak Gacemer ile mutlu anlarını sık sık Instagram hesabında paylaşan Brezilyalı model Larissa Gacemer, bu kez hayranlarına şaşırtıcı bir video yayınladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber