Geri Dön
EgeAtıksu sorununa 30 milyon lira

Atıksu sorununa 30 milyon lira

Gelecek nesiller için Manisa’nın doğasını koruyan MASKİ, verimli topraklarıyla önemli tarımsal üretim merkezlerinden olan Sarigöl’e arıtma tesisi kazandırıyor

Atıksu sorununa 30 milyon lira

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 30 milyon liralık yatırımla Sarıgöl ilçe merkezinin evsel nitelikli atıksularını arıtacak. Tesisin temel atma töreninde konuşan MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “2014 yılında ilimizin Büyükşehir statüsü kazanmasıyla Sarıgöl’e birçok hizmet yaptık. MASKİ olarak 87 milyon lira gibi bir yatırıma hayat verdik. İlçemizin en önemli sorunlarından birisi atıksu arıtma tesisi olmamasıydı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası Bölge Müdürlüğü’nün destekleriyle ilçemizin kanayan yarasına çözüm oluyoruz. Bu bereketli toprakların kirlenmemesi için önemli bir adım attık. Çevreci tesisimizde 41 bin kişilik eşdeğer nüfusa hitap edecek ve yıllık 1 milyon 800 bin metreküp atıksu arıtımı yapacağız. Biz bu doğanın emanetçisiyiz. Bu emanete sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.

‘Seçim için değil’

Temel atma törenine katılamayan ve gönderdiği mesajla hemşehrilerine seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Güzel insanların, verimli toprakların olduğu Sarıgöl’e hizmet etmekten dolayı çok mutluyuz. Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ise, “İlçemizin konumuna baktığımız zaman Gediz Ovası’nın en verimli topraklarından biriyiz. Arıtma için mutlaka tesisler yapılması lazım ki toprak, doğa ve su korunsun” dedi. Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan da, “Altyapı yatırımları en önemli ihtiyaçtır. İlçemiz için en güzel yatırım” dedi. İller Bankası İzmir Bölge Müdürü Enver Çelebi, “Başkanımız Cengiz Ergün tesis için büyük gayret ve emek gösterdi” ifadelerini kullandı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler