Geri Dön
EgeAynı karede buluştu

Aynı karede buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, İzmir’e hentbol erkekler kategorisinde ilk Türkiye Kupası’nı kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesporlu sporcular, aynı kupada final oynayan Kadın Hentbol Takımı sporcuları, takımların idari ve teknik kadrosu ile bir araya geldi

Aynı karede buluştu

İzmir Milliyet / İzmir’e tarihindeki ilk Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nı kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyespor Hentbol Erkek Takımı ve finale kadar gelen Kadın Hentbol Takımı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile bir araya geldi. Tarihi buluşmaya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, Kulüp Başkanı Ersan Odaman ile kulüp yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti ve ortaya tarihi fotoğraf çıktı. Kadın ve erkek hentbol takımı idari ve teknik kadrosu ile hentbolcular, Celal Atik Spor Salonu’na İzmir Marşı eşliğinde alkışlarla girdi. Soyer ve beraberindekiler, sporcuları tek tek tebrik etti.

‘İzmir, sporda marka olacak’

Beşiktaş ile oynanan finalin en değerli oyuncusu seçilen Hentbol Erkek Takımı Oyuncusu Gökhan Örnek, salona en son giren oyuncu oldu ve alkışlar eşliğinde kupayı getirdi. Dev kupanın salona gelişi sırasında büyük coşku yaşandı. “Her başarı, daha büyük başarıların hazırlığı” diyen Soyer, “Sporda çok daha fazlasını başaracağız. Uluslararası turnuvalar ve organizasyonlarla İzmir’i spor kenti yapacağız. Sadece hentbolda değil, tüm branşlarda Avrupa ve Dünya çapında başarılar elde edeceğiz. Sürekli yeni zirveleri test edeceğiz. İyi ki bu kentin damarlarında sporcu kanı dolaşıyor. İzmir Büyükşehir Belediyespor hentbolda yetiştirici kimliğini korurken, çoğu İzmirli sporcularla kazandığı bu kupa, tarihteki yerini almıştır” diye konuştu. Başkan Soyer, İzmir’de sporun her branşında başarı rüzgarı estiğine dikkat çekerek, “Süper Lig’de Göztepe’nin yanında artık Altay da var. Altınordu, genç ve yerli kadrosuyla Play Off finaline kadar geldi. Bucaspor, TFF 2. Ligi’ne yükseldi. Pınar Karşıyaka FIBA Şampiyonlar Ligi’nde finale çıkıp kentimizi temsil etti. Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyespor Hentbol Erkek Takımımız, İzmir’e tarihindeki ilk Türkiye Kupası’nı kazandırırken, kızlarımız da final oynadı” vurgusu yaptı.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler