Geri Dön

Bakan Kurtulmuş’a Ege’den onur ödülü

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a Ege Üniversitesi EgeArt Sanat Günleri Bilim ve Düzenleme Kurulu tarafından Onur Ödülü verildi.

Bakan Kurtulmuş’a Ege’den onur ödülü

Bakan Kurtulmuş, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuba Gültekin’i makamında kabul ederek bu yıl yedincisi düzenlenen EgeArt etkinlikleri hakkında bilgi aldı.
‘Slogan çok anlamlı’
Bakan Kurtulmuş, EgeArt Sanat Günleri’nin bu yılın teması olan İpek Yolu’nun çok önemli olduğunu ve EgeArt için belirlenen ‘İpek Yolu Sanatçılarını Ege’de Buluşturuyoruz’ sloganını anlamlı bulduklarını kaydetti. Aynı zamanda EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu Başkanı da olan Prof.Dr. Bilgehan Gültekin, görüşmede, Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’a şu ana kadar gerçekleşen 150 etkinliği anlattıklarını ve EgeArt Sanat Günleri hakkında kültürel diplomasi perspektifinde detaylı bilgi verdiklerini kaydetti. Gültekin ayrıca, Bakan Kurtulmuş’a, kültür ve sanat politikalarına, Türkiye’nin uluslararası itibarını arttıracak şekilde gösterdiği liderlikten dolayı, EgeArt bilim ve düzenleme kurulu adına EgeArt Onur Ödülü takdim ettiklerini vurguladı. 20 Eylül’de açılan EgeArt Sanat Günleri, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Irak, koronavirüs nedeniyle İranlıların ülkeye giriş yasağı süresini uzattıIrak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle İran vatandaşlarının Irak'a girişini engelleyen kararın süresini uzattı.
Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğuMalatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber