Geri Dön

Balıkesir’e 400 yataklı hastane

Balıkesir’e 400 yataklı hastane

AK Parti Balıkesir Milletvekili Aydemir, 200 yataklı Devlet Hastanesi’nin 400 yatağa çıkarıldığını açıkladı.

Balıkesir, sağlık yatırımlarıyla kalkınmaya devam ediyor. AK Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir, Balıkesir için daha önce belirtilen 200 yataklı devlet hastanesinin yatak sayısının 400’e çıkarıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ile yapılan görüşmelerin ardından böyle bir karar aldıklarını ifade eden Aydemir şunları söyledi:

Kapasitesi arttı

“Şehir hastanemizin hizmete alınmasının ardından il merkezinde bulunan hastanelerimiz şehir hastanemize taşınmıştı. İl merkezinde yatak sayısının azalması ve yatak doluluk oranının artışı nedeniyle 200 yataklı olarak daha önce açıkladığımız yatırım planı içinde bulunan hastanemizin yatak sayısını bugün itibarıyla artırmış bulunuyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Ağbal’a ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Balıkesirimize hayırlı olsun.”

ABD savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan böyle geçtiABD savaş gemisi, İstanbul Boğazı'nı geçip Karadeniz'e açıldı. Geminin geçişine sahil güvenlik botları da eşlik etti.
23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber