Geri Dön

Balon balığına dikkat!

Muğla’nın Bodrum İlçesi kıyılarında son bir haftada yakalanan 50’ye yakın balon balığı, tedirginliğe neden oldu.

Balon balığına dikkat!

Son olarak fotoğraf sanatçısı Abdullah Ahçı’nın oltasına 6 balon balığı takılması üzerine yetkililer, bu balığın yenmemesi konusunda uyarılarda bulundu. Ahçı, “Olta attıkça balon balığı çıktı, üst üste balon balığı yakalamaya başlayınca sürü olduğunu anladım ve korktum. Çünkü bu balık Hint Okyanusu balığı ve zehirlidir” dedi. Bodrum Deniz Ticaret Odası üyesi ve Bodrum Sualtı Cankurtarma Derneği Başkanı Arif Yılmaz da “Balon balığı yazın yavrularını korumak üzere bir tür zehir olan tetrodoksin salgılıyor.Yakalayanlar yemesin ortada bırakmasın ve yetkililere bilgi versinler” dedi.


Matematik ve felsefe sevenler Foça’da buluştu
İzmir’in Foça İlçesi’nde, ‘Mantık, Matematik ve Felsefe (MMF) Sempozyumu’nun 9’uncusu 6-9 Eylül tarihleri arasında Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
Foça Belediyesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle 9’uncu kez düzenlenen etkinliğin bu yılki konusu ise “Düşüncenin iletişim aracı olarak, Edebiyat, Bilim, Sanat ve Felsefe Alanlarında: Dil” olacak.
FOÇA DHA

Bursa'da 1 ton bedava hamsi izdihamıBursa Zonguldaklılar Derneği tarafından birincisi düzenlenen 'Hamsi Festivali'nde renkli görüntüler yaşandı. 1 ton hamsinin bedava dağıtıldığı etkinlikte zaman zaman izdiham görüntüleri ortaya çıktı.
23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber