Geri Dön

Başkanlardan tam destek

Başkanlardan tam destek

Başkanlar Kurulu, Büyükşehir Başkanı Soyer’in Alsancak’taki Elektrik Fabrikası’nın ve eski Tekel Şarap Fabrikası’nın kent kültürüne kazandırılması için destek vereceklerini söyledi.

Yeni yılın ilk Başkanlar Kurulu toplantısı, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) sekreteryasında, İzmir Ticaret Odası (İZTO) ev sahipliğinde yapıldı. Programa katılan İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, Alsancak’taki Elektrik Fabrikası’nın ve eski Tekel Şarap Fabrikası’nın kent kültürüne kazandırılması konusunda destek istedi, böylesi tarihi değerdeki binaların kente kazandırılması gerektiğini vurguladı, “Tekel Şarap Fabrikası da tıki Havagazı Fabrikası gibi kent kültürüne hizmet veren lokasyonlar haline gelmeli. Bu mimari değerlerimizi korumamız gerekiyor. Bu konuda İzmir’in tüm kurumları bir araya gelirse, birlikte hareket edebilirsek bu özel noktaları kente kazandırır, ikinci bir Alsancak yaratabiliriz” şeklinde konuştu.

‘Teknoloji üssü’

Tarihi Havagazı Fabrikası gibi Elektrik Fabrikası’nın da aslına uygun olarak kente kazandırılmasının şart olduğunu söyleyen EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam da, “Bu konuda Başkanlar Kurulu olarak Büyükşehir Başkanımız Soyer’e her konuda destek vermeye hazır olduğumuzu belirttik. Tekel’in Alsancak’taki eski Şarap Fabrikası’nın da kente kazandırılması konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu. Toplantıda aynı zamanda İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in odanın en önemli projelerinden biri olan İZQ Girişimcilik Merkezi hakkında bilgi verdiğini söyleyen Susam, İzmir’in teknoloji üssü olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ve bu yürüyüşün güçlenerek sürmesi gerektiğini ifade etti, “Biz de İzmirli başkanlar olarak zaten kenti teknoloji üssü olması için çaba harcıyoruz.  Bu anlamda hükümetin de desteği ile İzmir’i Türkiye’nin teknoloji üssü haline getirebiliriz. Bu konuda İzmir’in tüm kurumları beraber çalışmaya hazır” dedi.

26 Şubat 2020 Milliyet'te Gündem26 Şubat 2020 Milliyet'te Gündem
Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğuMalatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber