Geri Dön
Ege‘Bazen formunuz yeterli olmuyor!’

‘Bazen formunuz yeterli olmuyor!’

IFBB Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Dünya Şampiyonası İspanya’da düzenlendi. İzmir Sağlıklı Yaşam Spor Kulübü sporcusu Yener Meral, ikincilik kürsüsüne çıktı, “Aslında hakkım birincilikti, ama ikincilikle yetinmek zorunda kaldım” dedi.

‘Bazen formunuz yeterli olmuyor!’

Dünyanın en prestijli profesyonel vücut geliştirme organizasyonu IFBB Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Dünya Şampiyonası, 104 ülkeden 1600 sporcunun katılımıyla İspanya’da düzenlendi. Organizasyonda ülkemizi gururla temsil eden İzmir Sağlıklı Yaşam Spor Kulübü sporcusu Yener Meral, ikincilik kürsüsünde yer aldı. 2019, 2020 ve 2021 olmak üzere üst üste üç kez kendi sıkletinde Türkiye şampiyonu olmayı başaran, 2019 yılında da milli takımda ülkemizi temsil eden 1971 doğumlu sporcu, başarılarını perçinledi ve daha önce 7. olarak tamamladığı yarışlarda ülkemize 2. olarak döndü. “Hedefimiz ilk 3’tü” diyen Meral, “Altın madalyayı boynuma asıp ülkemize dönmeyi tabi ki çok istedim. Aslında birinci olan sporcuyu geçtim ama ikincilikle yetinmek zorunda kaldım. Türk ve Müslüman olmak bu tür platformlarda ne yazık ki dezavantaj. Rakibime baktığımda kesinlikle birinciliği hak ettiğimi düşünüyordum” ifadelerini kullandı. Meral, yarışmada jürinin tutumundan dolayı bir dahaki turnuvaya katılıp katılmayacağına henüz karar vermediğini belirtti.

‘Motivasyon kaynağım ailem’

Meral, “Tüm spor branşlarının ana merkezine bakın. Köken olarak yine vücut geliştirmeyi göreceksiniz. Keşke bizim ülkemizde bu alanın karşılığı olsa” dedi. Motivasyon kaynağının ailesi olduğuna dikkat çeken başarılı sporcu, “İki oğlum var. Onlara, 50 yaşında da başarıya ulaşılabileceğini göstermek istiyorum. Hedefe kilitlendikten sonra önünüzde duran bir şey olamaz. Kendi çocuklarım nezdinde tüm gençlerin sporla ilgilenmesini istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Egeliler, potada dibe demir attı

ING Basketbol Süper Ligi’ndeki 3 Ege temsilcisinden 2’si bu sezon puan tablosunda son iki sıradan kurtulamadı. Sezon sonunda iki takımın veda edeceği ligde Aliağa Petkimspor, bu yıl 11 maçta tek galibiyetle startta kaldı. Denizli temsilcisi Yukatel Merkezefendi BLD de Türk Telekom’a 94-72’yle farklı teslim oldu. Merkezefendi, 11 haftada 2 galibiyet, 9 yenilgiyle düşme hattında sondan ikinci sırada kaldı.