Geri Dön

‘Ben de sizinleyim’

‘Ben de sizinleyim’

İzmir’in 7 başarılı kadınının özel gereksinimli bireylere yardım amaçlı kurduğu Ege Engel Siz Yaşam Derneği’ne ünlülerden tam destek geldi. Pek çok isim video çekti, “Ben de sizinleyim” mesajı verdi.

İnci Sancak, Serpil Atlet, Arzu Gül, Meltem Cinstaş, Sevinç Özyatık, Aynur Şahin ve Zeynep Ergüven öncülüğünde kurulan Ege Engel Siz Yaşam Derneği’ne ünlülerden tam destek geldi, farkındalığı artırmak için pek çok ünlü isim kamera karşısına geçip ‘Ben de sizinleyim’ mesajı verdi. Kısa sürede bu kadar geniş bir kitleye ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyleyen Dernek Başkanı İnci Sancak, “Sevgi yumağından oluşan kocaman bir aile olacağız. Bu kadar değerli insanın bizimle olduğunu, çıktığımız bu yolda yalnız olmadığımızı bilmek bizi gururlandırdı. Biz sevgimizi hissedebilen herkesin yanındayız. Onları görmezden, duymazdan gelmeyin. Hep birlikte daha güçlüyüz. Destekler artıkça bu problemleri çözerken engel tanımayacağız” dedi.

Kamera karşısına geçtiler

Derneğin sosyal medya hesabında da yayınlanan videolar büyük ilgi gördü. Video çekerek destekte bulunan ünlü isimlerden bazıları şunlar: Halil Sezai, Azra Kohen, Emre Belözoğlu, Ersin Korkut, İbrahim Büyükak, Eser Yenerler, Murat Dalkılıç, Sinan Engin, Arda Turan, Özgür Ekmekçioğlu, Aşkın Tuna, Leman Sam, İbrahim Çelikkol, Haluk Levent, Volkan Konak, Aret Vartanyan, Günay Museyeva, Hakan Yılmaz, Anıl Durmuş, Mithat Körler, Aydın Sarman, Gripin, Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Derya Bedavacı, Babacan Pesenkurdu, Altan Gördüm, Caner Yaman, Ertem Şener.

‘Ben de sizinleyim’

İlk kez sahnedeler

Öte yandan Ege Engel Siz Yaşam Derneği, özel gereksinimli çocuklar yararına muhteşem bir konsere de imza atacak. Şef Hakan Şensoy yönetiminde, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Solist Burhan Öcal eşliğindeki ‘Yaşamın Ritmi’ isimli konserde özel çocuklar ilk kez sahne alacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 9 Nisan’da düzenlenecek olan konserde özel çocuklar aldıkları ritm eğitimiyle dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak. Sanat yönetmenliğini Sinan Olcay’ın üstlendiği ve sunuculuğunu Doç. Dr. Engin Deniz Eriş ile Öğr. Gör. Ebru Kalyoncu’nun yapacağı gecede, Ege Engel Siz Derneği’nin de kamuoyuna tanıtım lansmanı da yapılacak. Yaşamın Ritmi Konseri için 05316612102 numaları telefondan bilgi alınabilir.

Engelli çalıştırmayan için 3 bin 250 lira ceza

Engel-siz Yaşam Derneği ve Yaşar Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Engelliler İçin İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması’nda, engelli istihdamı konuşuldu. İŞKUR İzmir İl Müdür Yardımcısı Makbule Dank, 50 ve üzeri çalışanı olan işyerlerinin engelli çalıştırma mecburiyeti olduğunu belirtti, “Engelli çalıştıran kurumlara sağlanan birçok kolaylık ve teşvik mevcut. Belirtilen oranda engelli çalıştırmayan kurumlar için ceza rakamı, her birey ve her ay için 3 bin 250 lira. Bu ceza, engelli bir bireyi çalıştırmanın maliyetinden daha yüksek” dedi.

‘Ben de sizinleyim’

Engelli istihdamıyla ilgili verileri paylaşan Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serpil Kahraman da, 9.5 milyona yakın engelli bireyin işsizlik problemiyle uğraştığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber