Geri Dön

‘Betonlaşma söz konusu bile değil’

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ‘Çeşme betonlaşıyor’ iddialarına yanıt verdi, “Çeşme’de kimseye bir santim bile imar vermedim” dedi

‘Betonlaşma söz konusu bile değil’

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, basında da gündeme getirilmeye çalışılan ‘Çeşme betonlaşıyor’ iddalarına yanıt verdi.

Başkan Dalgıç, “Çeşme’de bir santim boyuna ya da enine kimseye imar vermedim. Basında da gündeme getirilmeye çalışılan bir şey var, ‘Çeşme betonlaşıyor’ deniliyor. Bu mümkün değil.

‘Deniz tertemiz’

Mevcut planları devam ettiriyorum, olanları da revize etmeye çalışıyoruz. Sadece turizm bölgesinde imar çalışması yapıyoruz. Yaklaşık 300 kilometrekare bir alanın sadece beşte birinde yapılaşma var” diye konuştu.Başkan Muhittin Dalgıç, kültürel, sosyal, çevre ile ilgili yatırımlarına da devam ettiğini belirtti. Çeşme’de Aralık ayında yaşanan gemi kazasıyla ilgili de konuşan Dalgıç, “Denizden ve karadan yoğun bir temizlik çalışması yapıldı. 18 noktadan deniz suyu numuneleri alındı. İddia ediyorum Çeşme denizleri 10-15 yıl önce nasılsa bugün de aynı temizlikte” dedi. Konuşmasında ‘9 Durak 9 Deneyim Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen festivaller hakkında da bilgi veren Başkan Dalgıç, 9 yeni marka oluşturup Çeşmeyi tek bir şemsiye altında toplamaya çalıştığını belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber