Geri Dön
Ege‘Bir bakmışsınız seferler başlamış’

‘Bir bakmışsınız seferler başlamış’

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, metro inşaatlarında dört istasyonun bitme aşamasında olduğunu ve haziran sonunda bu istasyonları açabileceklerini söyledi

‘Bir bakmışsınız seferler başlamış’

Bazı yerlerde sona gelindi
BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Metrosu’nun Üçyol-Üçkuyular ve E.Ü. Hastanesi-Evka-3 hatlarındaki dört istasyonda sona yaklaşıldığını, anormal bir durum meydana gelmezse, çalışmaların toparlanma aşamasına geldiğini açıkladı. Özellikle, Bornova’da iki istasyon Kampüs ve Evka 3 ile Üçyol-Üçkuyular hattındaki İzmirspor ve Hatay istasyonlarında sona gelindiğini belirten Kocaoğlu, “Gün vermekten çekiniyorum ama bir gün bakmışsınız dört istasyonda deneme seferlerine başlamışız” dedi.

Üç istasyonda yoğun çalışma
KOCAOĞLU, inşaatı süren diğer üç istasyonda da çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini söyledi. Göztepe istasyonunda sorun olmadığını belirten Kocaoğlu, zemin nedeniyle zorlanılan Poligon ve Fahrettin Altay’da ise kazının bitmek üzere olduğunu açıkladı. Kocaoğlu, “Kazıdan sonra ince işler kalıyor. İzmirspor, Hatay ve Bornova’da çalışmalar aksamasız ilerliyor. Haziran ayında hizmete girecek. Ancak, artık vagona binmeden bir söz söylemek istemiyorum” dedi.

Pitbullara özgürlük eylemi
İZMİR hayvan hakları koruyucuları, Seyrek Hayvan Barınağı’ndaki Pitbullar’ın kötü yaşam koşullarını protesto etti. Konak’ta toplanıp Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyen Hayvan Hakları Koruyucuları, “Seyrek Ölüm Kampı Olmasın” sloganları attı. Grup adına yapılan açıklamada, “Yasaklı olmaları onların suçu değildir. Pitbulları vahşi hale getiren biziz. Bu köpekler, hayatları boyunca olumsuz koşullarda yaşamaya mahkum edildi. sınma sisteminin olmaması ayrı bir üzüntü vermiştir” denildi. Hayvan hakları koruyucuları, ayrıca, bu hayvanların bakılması için gönüllüler oluşturulması gerektiğini belirterek, aksi halde barınakta koşulların iyileştirilmesi için eylemlerine devam edeceklerini vurguladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler