Geri Dön

Buca Metrosu onay bekliyor

Buca Metrosu onay bekliyor

Buca trafiğine nefes aldıracak Buca Metrosu’nun yatırım programına alınması için resmi talepte bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara’dan yanıt bekliyor.

28 Aralık 2017 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden onay alan proje, yatırım programına alınması için Kalkınma Bakanlığı’nın, yeni adıyla Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın onayını bekliyor. Projenin 2018 ve 2019 yılı yatırım programlarına alınması için 5 Aralık 2017, 18 Eylül 2018 ve 13 Mart 2019 tarihlerinde ilgili bakanlığa üç kez resmi başvuruda bulunduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Projenin İzmir için önemine her fırsatta dikkat çekiyoruz. İzmirliler bu haklı talebimizin yerine getirilmesini bekliyor. Ankara’nın, İzmir’den gelen sese kulak vereceğine inanıyoruz” dedi.

Buca Metrosu onay bekliyor

11 istasyondan oluşacak

Büyükşehir yetkilileri, kilometre başına yapım maliyeti ve günlük yolculuk öngörüsü konusunda hatalı rakamlar sunulduğu iddialarının da doğru olmadığını kaydetti. Buca Metrosu, 13.5 kilometre uzunluğunda ve 11 adet istasyondan oluşacak.

Sokak ortasında bıçaklı gasp!Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, annesinin emekli maaşını çeken Dudu Başarıcı (54), gündüz vakti sokak ortasında bıçakla gasp edildi. Başarıcı'yı gasp ettiği güvenlik kameraları tarafından görüntülenen Y.P., olayın ardından gittiği Antalya'dan dönüşte 2 arkadaşı ile yakalanıp, adliyeye sevk edildi.
Kars'ta tilkilerin yiyecek arayışıKars’ta aç kalan tilkilerin, yiyecek araması objektiflere yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber