Geri Dön
Ege‘Büyük Altay benim çocukluk hayalimdi’

‘Büyük Altay benim çocukluk hayalimdi’

18 yıl sonra Süper Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Altay’da masör Ozan Tiyanşan, siyah beyazlılarla şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi.

‘Büyük Altay benim çocukluk hayalimdi’

Berke Mankır/ Milliyet - Çocukluğunda Altay altyapısında futbol da oynadığını hatırlatan Tiyanşan, bu yılın hayalini yaşadığı bir yıl olduğunu aktardı. Altay’ın yerinin her zaman için Süper Lig olduğunu kaydeden Tiyanşan, zaferi final akşamından kısa bir süre önce kaybettiği anneannesi Behiye Bölükbaş’a armağan ettiğini söyledi. Tiyanşan, “Benim bu kulübe olan bağlılığımı, sevgimi ve hayallerimi en iyi anneannem biliyordu. Çocukken bu kulübe girdiğimde elimi o tutmuştu. Şimdi ona verdiğim sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu takımın tarihinde artık benim adım var. Anneannemi çok sevdiğimi bir kez daha söylemek istiyorum” şeklinde konuştu.

Ekip ruhu ile hareket ettiklerini ifade eden Tiyanşan, “Doktor Seçkin Şenışık, Fizyoterapist Barış Doğan, Fizyoterapist Mehmet Yıldız ve Masör Uğur Baloğlu’ndan kurulu ekibimiz, yaklaşık 4 senedir aynı istikrar ile yoluna devam ediyor. Birlikteliğimiz de bizlere başarı getirdi. Tüm konsantrasyonumuzu çalıştığımız camiaya veriyoruz. Bizim için de başarının en büyük etkeni birliktelik duygusu” dedi. Başarılı masör, “Büyük Altay benim her zaman hayalini kurduğum bir camiaydı.

O yüzden burada çalışmayı düşünmeden kabul ettim” diye konuştu. Tiyanşan, “Mustafa Denizli Hocamız ve ekibi ile yakaladığımız hava, Büyük Altaylı olmasının getirdiği, hissettirdiği enerji Süper Lig’i getirdi. Bu şampiyonluk benim için çok farklı anlamlar ifade ediyor. Takımımız sonuna kadar zaferi hak etti” dedi. Altay’da başkanlık koltuğuna 2016 yılında, 27 yaşındayken oturan Özgür Ekmekçioğlu’na da değinen Tiyanşan, “5 yılda siyah beyazlı kulübü 3. Lig’den Süper Lig’e taşıdı. Başkanımız, yönetimimiz ve tüm personel gece gündüz demeden bu camia için emek verdi. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler