Geri Dön
EgeBüyük ödül İzmir’in

Büyük ödül İzmir’in

Büyükşehir Belediyesi, ‘Kemeraltı Anafartalar Caddesi’ ve ‘İzmir Havagazı Fabrikası Restorasyon ve Çevre Düzenlemesi’ projeleriyle Tarihi Kentler Birliği Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü’ne layık görüldü

Büyük ödül İzmir’in

Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 26 belediyenin toplam 43 proje ve uygulamayla katıldığı etkinlikte büyük başarı elde etti. ‘Kemeraltı Anafartalar Caddesi’ ve ‘İzmir Havagazı Fabrikası Restorasyon ve Çevre Düzenlemesi’ projeleriyle Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü’ne layık görüldü.

Büyük gurur duyduk
Başkan Aziz Kocaoğlu, büyük gurur duyduklarını söyledi, şöyle dedi: “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, kent mirasına sahip çıkmak için çeşitli projeler yapıyoruz. Tarihi Agora’yı ve Kadifekale’yi gün ışığına çıkarmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Ayavukla Kilisesi’yle Şato’yu restore ediyoruz. Tarihi Asansör’ün bakım ve onarımını tamamlayarak tekrar işletmeye başladık. Tarihi Havagazı Fabrikası’nı kente kazandırdık. Kemeraltı’yla Agora arasındaki aksı oluşturan Anafartalar Caddesi‘ndeki düzenlemeyle de birçok kente örnek olduk.”
Bu arada Konak Belediyesi proje; Çanakkale, Kuşadası ve Ödemiş belediyeleri de uygulama ödülüne layık görüldü.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler