Geri Dön

Çeşme’de 29 Ekim coşkuyla kutlanacak

Çeşme’de Cumhuriyet Bayramı resmi törenleri, yarın saat 13.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda, Çeşme Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Çeşme Belediyesi çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından resmi tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve göndere bayrak çekilmesi ile başlayacak.

Çeşme’de 29 Ekim coşkuyla kutlanacak

29 Ekim Pazar günü, saat 09.30’da, Çeşme Kaymakamlığı’nda tebriklerin kabulü sonrasında saat 10.00’da, Çeşme çarşısı girişinde toplanılarak, kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Çeşme çarşısı boyunca devam edecek olan kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.

Kortej yürüyüşü

Kaymakam Hacı Mehmet Kara, Garnizon Komutanı Derviş Akova ve Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, Çeşme Kaymakamı Kara tarafından gerçekleştirilecek. Resmi tören, öğrencilerin okuyacakları şiirler ve folklor gösterilerinin ardından sona erecek. Kutlamalar, saat 19.00’da Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda verilecek olan resepsiyonla devam edecek. Saat 20.00’de 16 Eylül Parkı’nın önünden meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü başlatılacak. Saat 21.00’de ise Funda Öncü ve Ersin Kuşkanat konser verecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber