Geri Dön

Çeşme’de oteller ‘güvenli’

Çeşme’de oteller ‘güvenli’
YUSUF ÇINAR

Çeşme’de bakanlık kriterlerine yerine getirerek, ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ alan oteller, güvenli turizm için kapılarını açmaya başladı.

Avrupa çapında sahip olduğu 170 otel ve 38 bin 709 odayla Avrupa’nın en büyük otel zinciri haline gelen Radisson Blu’nun Çeşme’deki oteli de sertifika almaya hak kazanırken, 19 Haziran itibariyle, sağlıklı ve güvenli tatil için kapılarını açtı. Otel Genel Müdürü Özgür Cireli, üç dilde yazılmış bir uyarı yazısının resepsiyonda bulunduğunu belirtti, “Misafirlerimiz yazının altında bulunan karekodu cep telefonlarına okutarak önlemler hakkında bilgi sahibi olabilecek. Ayrıca otelimiz dünya çapındaki SGS ile protokol de imzaladı. Rezervasyonlar umduğumuzdan daha iyi gidiyor” dedi.

Prof. Dr. İlhan Çetin Kurban Bayramı'nda KKKA için uyarıda bulunduSivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Kurban Bayramı'nda kesilecek hayvanlardan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının bulaşabileceğini belirterek, "Geçen yıl kurbanın kanından dolayı hastalanan bir kadın hastamız olmuştu. Bu nedenle özellikle elinde yara veya kesik olan insanların mümkün olduğu kadar hayvanların kanıyla temas etmemeleri öneriyoruz'' dedi. Prof. Dr. Çetin, alınan önlemler ve uyarılar sayesinde son dönemde vaka sayılarında azalma olduğunu belirterek, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber