Geri Dön

Çevreci sanayiciler

Termodinamik Makine, Çevre Altın Ödülü’ne layık görülürken, Çimentaş ikinciliği, Ege Seramik üçüncülüğü aldı. Gümüş Ödülü de Norm Cıvata, Coca Cola, Eko Endüstri’ye layık görüldü. Tema ödülü, İdeal Teknoloji’nin oldu

Çevreci sanayiciler


Ege Bölgesi Sanayi Odası 2011 yılı Çevre Ödülleri sahiplerini buldu. Altın, Gümüş ve Bronz Çevre ödülü kazanan firmalar ödüllerini EBSO Sanayiciler Lokali’nde düzenlenen törenle aldı. Yapılan değerlendirme sonucunda Çevre Altın Ödülü kategorisinde birinciliği Termodinamik Makine, ikinciliği Çimentaş ve üçüncülüğü Ege Seramik aldı. Çevre Uygulama (Gümüş) Ödülü kategorisinde birinciliğe Norm Cıvata, ikinciliğe Coca Cola, üçüncülüğe ise Eko Endüstri layık görüldü. Tema Ödülü kategorisinde ise birinciliği İdeal Teknoloji kazandı.


5 milyar cep telefonu
EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki, törenden önce, Cumhuriyet Kız Teknik Meslek Lisesi’nin “e-atıktan Sanata” sergisini gezdiğini, sanayiciler olarak çevre konusunda önem verdikleri konuların hava ve suyla bitmediğini, dünyada çevre konusundaki en büyük sıkıntıların elektronik katı atıklar olduğunu bir kez daha gördüğünü söyledi. Tiryaki, “Dünyada 5 milyar cep telefonu, 1 milyar civarında bilgisayar olduğu tahmin ediliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte bu sayı hızla artıyor. Sadece cep telefonu üreticilerinin dünyada her yıl 150 milyon ton elektronik katı atık ürettiği açıklandı. Elektronik sektöründeki üretim artışı, bu sektördeki atık pazarının büyümesini de hızlandırıyor” dedi. Tiryaki, İzmirli sanayicilerin çevreye karşı son derece duyarlı olduklarına dikkat çekti, Kyota Protokolü’ne imza atanların çevreyi çok kirletmelerine rağmen çevre konusunda yeterli katkı sağlamadıklarını öne sürdü.

İlkemiz, üretimde de temizlik

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, çevre konusunda büyük bir sorumluluk taşıdıklarını, ilkelerinin “üretimde de temizlik” olduğunu söyledi. Yorgancılar, şu açıklamalarda bulundu: “Gerek üretimde gerek tüketimde gerekse yaşamımızda çevre bilinci oluşturmak amacıyla EBSO 11 yıldır bu çerçevede çevre ödülü yarışması düzenliyor. Çevre konusunda 2009’dan beri 20’ye yakın toplantı, 2 bin kişinin katıldığı bilgilendirme semineri yaptık. Amacımız, bizden sonraki kuşaklara yaşanır, sağlıklı bir çevre bırakmak içindir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Libya'daki süreci çok daha yakın bir markaj içinde sürdürelim istiyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber