Geri Dön

CHP, yüzde 63’ü kitapla anlattı

CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, referandumda İzmir’de alınan yüzde 63 ‘hayır’ oyunu fotoğraflı kitapla anlattı

CHP, yüzde 63’ü kitapla anlattı

A3 boyutunda (42x30 santimetre) bol fotoğraflı, görsel açıdan zengin, spiral ciltli kitapta İzmir’e özel afişleme örneklerinin yanısıra, ziyaret edilen sivil toplum kuruluşlarının da fotoğrafının bulunduğu kitapta oyların genel analizi de yer aldı. Nalbantoğlu, İzmir’de referandum sonuçlarına göre parti oylarının yerel seçimdeki il genel meclisi oylarına kıyasla 10 puan arttığını öne sürerek, “MHP’nin oylarını koruduğunu varsaysak ki ben öyle düşünmüyorum CHP oylarını en az 7 puan arttırdı. Partimizin yüzde 60 kemik oyunun olduğu bölgelerde bile yüzde 80’lere çıktık. Bunu başarmak oyu yüzde 20’den yüzde 50’ye çıkarmaktan daha zordur. Bu başarıda liderimizin yanısıra örgütün de emeği büyük. Referandum günü 20 bin kişi sahada sandık nöbeti tuttu” diye konuştu.

Yeni strateji geliştirilecek
Sandık analizinin CHP Bilim, Kültür ve Yönetim Kurulu tarafından yapıldığını belirten Nalbantoğlu, “Bu çalışma en geç 10 gün içinde bitecek. İzmir’de sokak sokak partinin ne durumda olduğunu göreceğiz. Bu fotoğrafa bakarak strateji geliştireceğiz. Önümüzdeki hafta ilçe başkanları ile toplantı yaparak, genel seçim çalışmalarını başlatacağız. Genel seçimde bizi bekleyen görev, Türkiye’yi AKP’den kurtarmaktır” dedi.

Koronavirüsten korunmak için oyduğu ağaç kovuğuna girdiSamsun'un Ayvacık ilçesinde yaşayan İlkay Gümüşsu (38) koronavirüsten korunmak için oyduğu incir ağacı kovuğuna girdi. Gümüşsu'nun sosyal medyadan paylaştığı o anlar ilgi gördü.
Corona virüse yakalanan Esra Balamir'den haber varEsra Balamir, geçtiğimiz günlerde test yaptırmış ve covid-19 olduğunu açıklamıştı. Evinde tedaviye alınan Esra Balamir, takipçilerine 'iyiyim' mesajı verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber