Geri Dön

Çiftçinin hakkı korunuyor...

Tarım Hukuku Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Arsin Demir, pandeminin tarımsal üretim ve gıda arz güvenliğinin önemini bir kez daha gün yüzüne çıkardığını vesektörün sesini duyurmak için harekete geçtiklerini söyledi.

Çiftçinin hakkı korunuyor...

Cumhurbaşkanlığı’na ve ilgili bakanlıklara bir talep mektubu gönderdiklerini ifade eden Demir, “Tarım maliyetlerinde düşüş hem dışa bağımlılığı azaltacak hem de enflasyonu düşürecek. Birçok çiftçi yüksek maliyetlere katlanamayıp tarlalarını boş bırakıyor. Tarımsal sulamada kullanılan elektrik faturalarında Enerji Fonu ve TRT Payı ödemelerinin alınmaması ve KDV oranının düşürülmesi gerekiyor. Borçlarından dolayı elektriği kesilen ve bu nedenle sulama yapamayan çiftçilerimizin elektrik hizmeti almasına izin verilmeli ve borçları yapılandırılmalı” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu anlatırken gözyaşları içinde kaldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, evinde yer alan bir dolapta şehit ailelerinden gelen mektuplar olduğunu ve içlerinden bir tanesinde yedi-sekiz yaşında bir çocuğun yazdığı cümlelerin kendisini çok etkilediğini belirtti. Duygulanan Bakan Soylu, şehit çocuğunun şöyle yazdığını söyledi: “Babamı çok özlüyorum. Onun kanını yerde bırakmayın Süleyman Amca”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber