Geri Dön

Çiğli’de çocuk parkları kapandı

Çiğli’de çocuk parkları kapandı

Koronavirüs salgınına karşı çok yönlü çalışmalar yürüten Çiğli’de, son olarak çocuk ve ebeveynlerin sağlığının korunması adına oyun parkları kapatıldı. Halk sağlığını korumaya yönelik alınan bu tedbirlerin yanısıra görev başındaki belediye personelleri için idari bina ve şantiye tesisinin girişlerine ‘Yaya dezenfekte cihazı’ yerleştirildi. Salgına karşı tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Başkan Utku Gümrükçü, “Hastalık ortak kullanım alanlarında hızla yayılıyor. Ebeveynlerimiz, aldığımız bu karara uymalı ve çocuklarımızı bu süreçte olabildiğince evde tutmalı” dedi.

Corona virüsünde kritik süre 72 saat!Prof. Dr. Ercüment Ovalı corona virüse karşı laboratuvarda karantina altında aşı çalışmalarını yürütüyor. Ovalı: “Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik” dedi.
Prof. Dr. Çilingiroğlu canlı yayında üniversiteden atıldığını iddia ettiCNN Türk'te yayınlanan Akıl Çemberi programına katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, canlı yayın sürerken Koç Üniversitesi'nden gelen mektupla üniversiteden atıldığını öğrendiğini söyledi. Prof. Çilingiroğlu, "Koç Üniversitesi'nden benim istifa mektubumu göndermişler. Demişler ki buradaki işiniz bitmiştir, atılmışsınızdır fakülteden. Koç Üniversitesi'ne ihtiyacım yok" dedi. Ancak sosyal medyada Koç Üniversitesi'nden gönderilen mektubun tarihinin 27 Mart olması dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber