Geri Dön
EgeDaire’ye konuk Sanatçı aranıyor

Daire’ye konuk Sanatçı aranıyor

Daire’ye konuk Sanatçı aranıyor

K2 Çağdaş Sanat Derneği koordinatörlüğünde yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ‘Konuk Sanatçı Programı Aracılığıyla STK’lar ve Kamu Kurumları Arasında Ağ Oluşturmak’ projesine katılacak sanatçıların belirlenmesi için açık çağrı yapıldı. Kısa adı ‘daire’ olan proje kapsamında; Çanakkale, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin, Nevşehir ve Sinop olmak üzere Türkiye’nin 9 pilot ilinde farklı tarihlerde 7’şer günlük konuk sanatçı programları düzenlenecek. Her il için belirlenmiş program yürütücüsü konuk sanatçının rehberliğinde gerçekleştirilecek programlara katılacak 3’er konuk sanatçı, ulusal açık çağrı ile belirlenecek. Çalışmaların odağını, güncel sanat alanında araştırma ve üretim oluşturacak.

Son başvuru 19 Ağustos

Programda katılımcı konuk sanatçı olarak yer almak için başvurular 19 Ağustos 2019 tarihine kadar www.daire.org.tr adresinden yapılabilecek.

Programla sanatçıların, mevcut yaşama ve çalışma ortamlarının dışında bir yerde üretim yapmalarına olanak sağlanıyor. Böylece sanatçıların konuk oldukları illerdeki ekolojik, kültürel ve sosyolojik etkileşimleri üretim süreçlerine yansıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler