Geri Dön

Denizden 420 bin poşet atık çıktı...

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Mavi Deniz Temiz Kıyılar’ projesiye başlattığı denizden atık toplama hizmetinde bu güne kadar 420 bin 288 poşet katı atık topladı.

Denizden 420 bin poşet atık çıktı...

Başkan Osman Gürün, Akyaka Atık Alım Merkezi’ni ziyaret etti. Atık alım teknesineyle denize açılan Başkan Gürün, açıklarda görev yapan başka tekneleri inceledi.

Yedinci tekne geliyor


Başkan Gürün, “Mavi yolculuğa çıkan bu kadar tekne çöp üretiyor. Bu çöpün kıyıya getirilerek alınması değil seyahat halinde gelen talep üzerine bizim araçlarımız giderek onlardan sıvı, katı, yağ ve sintine atıklarını alıyor ve kıyıdaki tesislerimize getirerek bertaraf edilmesini sağlıyor. Şu anda 6 tekne, 2 atık alım merkezimiz var. Sektörün sekteye uğraması nedeniyle önümüzdeki sezonda 7’nci teknemizi tahsis edeceğiz. Mavi kıyılarda bütün misafirlerimizi temiz denizlerde ağırlamaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber