Geri Dön

Devlet hastanelerine sözleşmeli başhekim

Genel sekreter atamalarından sonra İzmir’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı eğitim, araştırma ve devlet hastanelerinin başhekimleri de değişiyor

Devlet hastanelerine sözleşmeli başhekimSağlık Bakanlığı hastanelerinde “sözleşmeli yönetici” dönemini başlatacak Kamu Hastaneler Birliği’nin kuruluşu için tanınan bir yıllık süre 2 Kasım’da doluyor. Hastanelerin “CEO”su denilen genel sekreterler, onlara bağlı hastane yöneticileri geçen haftalarda “maddi manevi hiçbir talepte bulunmayacakları”na dair söz verip açık istifalarını içeren sözleşmelerini imzalamıştı. Sıra devlet hastanelerinin başhekimlik makamlarına geldi. Sözleşmelerini imzalayan ve sağlık sisteminin ilk “sözleşmeli başhekimleri” olacak hekimlerin isimleri ortaya çıkmaya başladı. Bakanlık, İzmir merkezdeki devlet hastanelerin başhekimleri ile yollarını ayırdı.
Alsancak Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin Başhekimi . Dr. Aslan Savaşan’ın yerine, yardımcılarından Dr. Osman Yaşar Öz getirildi. Öz’ün yardımcılığına Ayvalık’tan Dr. Osman Uçmaz geldi.
Kim gitti, kim geldi?
Karşıyaka Devlet Hastanesi Başhekimlik koltuğunun yeni sahibi Kemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Öztürk oldu. Çiğli Egekent Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hikmet Erdem de koltuğundan oldu Erdem’in yerine Dr. Ömer Koçak’ın geleceği öne sürüldü. Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Gönen’in de yerine Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Birol Durukan geldi. Başhekimlerin 2-3 Kasım’da koltuklarına oturması bekleniyor.

Buca’ya bayan başhekim geldi

Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Kasap’ın iki genel sekreterlikten birine atanması beklenirken, bu gerçekleşmedi.

İstifa kararı alan Kasap’ın hem hastaneden başhekimlikten hem de devlet memurluğundan ayrılacağı ve özel sektöre geçeceği öğrenildi. Bakanlık, Kasap’ın yerine ise “bayan yönetici” getirdi. Kasap’ın yardımcılarından Uzm. Dr. Sibel Argın, sözleşmesini imzalayıp başhekim oldu. Buca’ya yönetici olarak ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılarından Dr. Serdar Bayrak geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber