Geri Dön

Dikili, 7’den 77’ye tiyatro öğreniyor!

Dikili Belediyesi, halkı sanatla buluşturma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Mustafa Tosun, “Tiyatro kültürüyle tanışıyoruz” dedi

Dikili, 7’den 77’ye tiyatro öğreniyor!

Dikili Belediyesi, amatör tiyatro sevdalısı hemşerilerini sahneyle güçlü bir şekilde buluşturup, onlara amatörlükten profesyonelliğe geçiş yapabilecekleri eğitim olanağını sunmak için ülkemizin sanat tarihine adını altın harflerle yazdıran Nejat Uygur’un torunu Mana Uygur’u, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Tiyatro Topluluğu’nun başına getirdi.

Dikili, 7’den 77’ye tiyatro öğreniyor
’Kıymetli adımlar’

Mana Uygur, aile tiyatrosunda öğrendiklerini eğitimiyle birleştirip Dikilili sanatseverlere aktaracak. Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Taner Şen, müdürlükleri bünyesinde farklı dallarda spor ve sanat eğitimleri verildiğini belirtti. Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “Türkiye’de tiyatro denince akla ilk gelen Uygur ailesinin önemli bir bireyi olan Mana Uygur’u kentimizle buluşturduk. İnanıyorum ki, Mana Uygur’la başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere her yaştan kursiyerlerimiz tiyatro kültürü ile profesyonelce tanışarak hem boş zamanlarını anlamlı hale getirecek, hem de kariyer hedefinde çok kıymetli adımlar atacaklardır” diye konuştu.

İlk etapta 30 yetişkinle başlayan kurs, çocuk ve gençlik grubunun da açılmasıyla iki farklı kurda devam edecek.

Ölümden dönen doktor: Koronavirüs salgını böyle bitmezTürkiye'nin ilk Kovid vakalarından biriydi Dr. Selçuk Köse. Haftalarca yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdi, bir kez 6 dakika boyunca kalbi durdu, virüs beynine sıçradı, mide kanaması geçirdi. Ama o, meslektaşlarının yoğun çabalarıyla 35 gün sonra sağlığına kavuştu ve taburcu oldu. Ölümden dönen ve 4 ay boyunca uzak kaldığı hastalarına nihayet kavuşan Dr. Köse, maskesiz dolaşanlara tepkili: Dr. Köse, “Hastane çevresinde bile maske takmayan vatandaşlarımızı görüyorum. Bunlar beni çok üzüyor çünkü sırf bu yüzden ben neredeyse ölüyordum. Uyulacak kurallar belli ve çok basit. Bu kadar zor olmamalı.” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber