Geri Dön

Dikkan Group’tan başarının formülü

Üretim yolculuğuna İzmir Kemalpaşa’da 1978 yılında döküm ve endüstriyel vana üretimiyle başlayan Dikkan Group, yarım asırda; vana, döküm, hadde, kablo fabrikalarını ve gemi geri dönüşüm tesislerini buluşturan dev bir şirketler topluluğu haline geldi.

Dikkan Group’tan başarının formülü

Yüzde yüz yerli sermaye ve üretimin yanında Ar-Ge çalışmalarıyla da ülke sanayisine değer katan Dikkan Group, ihracatta da fark yarattı. Özellikle marine sektöründe, Dikkan Vana ile Avrupa’nın lideri oldu.

Ar-Ge ve markalaşma

Avrupa lideri ve dünya çapında bir marka olmak için sadece kaliteli üretimin yeterli olmadığını belirten Dikkan Group Satış ve Pazarlama Direktörü Alkım Gür, “Türkiye ihracatının ortalama katma değerinin 3 katından yüksek rakamlara imza attık. Bu başarı kaliteli üretimin yanına koyduğumuz markamız da var. Ne üretirseniz üretin, üretime kadar markalaşmaya da zaman ayırmak gerekiyor. Öte yandan sektörümüzün ilk kez Ar-Ge merkezini Dikkan Group olarak kurduk. Üniversite- sanayi işbirliğiyle gençleri ülkemize kazandırdık. Kısaca; kaliteli üretim, etik değerler, güvenilir olmak, Ar-Ge ve ve marka çalışmalarıyla başarıya ulaştık” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber