Geri Dön

‘Dikkat edelim’

‘Dikkat edelim’

Her gün artan vaka ve ölüm sayılarıyla toplumda kaygıya yol açan koronavisür salgını, ruh sağlığını da etkiliyor. Bağışıklık sisteminin stres ve panikten de olumsuz etkilendiğini belirten Kent Alsancak Tıp Merkezi’nden Psikolog Aynur Düzgünel, “Rahatlamak amaçlı nefes ve kas egzersizlerimizi uygulamak, kısa yürüyüşler ve spor yapmak, hobilerimize düzenli olarak zaman ayırmak, dikkatimizi dağıtmak gibi kişisel önlemler işe yarayabilir. Ebeveynlerin davranışlarından kolayca etkilenen çocuklarda da, kaygı bozuklukları meydana gelebilir. Birlikte oyunlar oynayın, kitap okuyun ve sonrasında birbirinize anlatın, film ve belgeseller izleyin, sanal müze turları yapın” diye konuştu.

Akılalmaz olay! Coronayım deyip tükürdüAntalya'da, emekli astsubay Ebubekir D. (46), birlikte yaşadığı Rumen Karmen Volice'yi (40) silahla korkutarak, evde rehin aldı. Volice de kendisini odaya kilitleyip, polisi aradı. Jandarma eşliğinde eve operasyon düzenleyen polis, Ebubekir D.'yi gözaltına aldı. Ebubekir D., kendisini ekip aracına bindirmeye çalışan ekiplere, "Ben corona virüslüyüm. Hepinize bulaşsın" diyerek, tükürdü.
Cüneyt Özdemir'in Şeyma Subaşı'na verdiği cevap olay yarattıSosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı, gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk oldu. Subaşı'nın İbiza daveti üzerine Özdemir, "Ben İbiza'ya gitmeye başladığımda sen lise 2'de felandın sanırım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber