Geri Dön

Doğal Yaşam’a genç tasarım

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, tasarım stüdyosu derslerinde, İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki kafeteryaları, kafe işlevinin yanısıra ziyaretçilerin farklı şeyleri de deneyimleyeceği sergi alanından mutfak atölyelerine kadar farklı işlevlerle yeniden tasarladı.

Doğal Yaşam’a genç tasarım

Dersin koordinatörü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülnur Ballice, “Öğrencilerimiz, Down kafe, vegan ve vejetaryen kafe gibi yeniden işlevlendirdikleri bir kafeteryanın yanısıra bu mekanları aynı zamanda yaşayan yerler haline getirmeyi de amaçladı” dedi.

Türküler, kalplere dokundu

Güzelbahçe Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun ‘Kalpten Kalbe Dokunan Türküler’ konseri, yoğun ilgi gördü. Şef Servet Özden yönetimindeki 40 kişilik koro, Anadolu coğrafyasının büyük ozanlarının sevilen eserlerini seslendirdi.

Doğal Yaşam’a genç tasarım

New York'ta mağazalar yağmaya karşı vitrinlerini plakalarla kapattıABD'de yeni tip corona virüs (covid-19) salgının merkezi haline gelen New York'ta ünlü markalar, mağaza vitrinlerini, yağma ihtimaline karşı tahta plaka ve kalaslarla kapattı.
İpek Tanrıyar'ın ilginç corona maskesi6 aylık hamile olan eski manken İpek Tanrıyar, erkek iç çamaşırdan maske yaptığı anları sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber