Geri Dön
EgeDükkan geliri burs olacak

Dükkan geliri burs olacak

Alsancak DESEM binasında başlatılacak Dokuz Eylül Dükkan projesiyle hem öğrenciye destek sağlanacak hem de üniversitenin vatandaşla olan bağı güçlenecek

Dükkan geliri burs olacak

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak ve kurumsal aidiyeti güçlendirmek amacıyla projelendirdiği Dokuz Eylül Dükkan standını açmak için çalışmalarına başladı. Alsancak’taki Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (DESEM) fuaye alanında ilki kurulan Dokuz Eylül Dükkan’da, üniversite logolu ürünler ile öğrenciler tarafından yapılan el işi hediyelik eşyalar satılacak. Buradan elde edilecek gelir ise öncelikli olarak öğrencilere yönelik sosyal destek ve hizmetlerde kullanılacak.

İstihdam sağlayacak

Projenin birçok açıdan öncü olduğunu belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Dokuz Eylül Dükkan, aslında öğrencilerimize yönelik bir gelişim projesidir. Temel hedefimiz, elde edilen gelirle öğrencilerimize destek olmak ve onların el işi ürünlerini satabilecekleri bir mecra yaratmak. Bunları yaparken hem öğrencilerimizi üretkenlik noktasında teşvik edeceğiz hem de onların istihdam edilmesini sağlayacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler