Geri Dön
EgeDünya Balıkçılık Günü Çeşme’de kutlandı

Dünya Balıkçılık Günü Çeşme’de kutlandı

Çeşme Belediyesi ve Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Dünya Balıkçılık Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. 19-21 Kasım tarihleri arasında “Temiz Su ve Sürdürülebilir Dünya” odak noktası çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerde denizleri koruma, bilinçli avlanma ve doğru tüketim konularına dikkat çekildi.

Dünya Balıkçılık Günü Çeşme’de kutlandı

Etkinliklerin son gününde ise Ildır Deniz Yolu Taşıma Kooperatifi Teknelerinin ev sahipliğinde Dünya Balıkçılık Günü Ödüllü Balık Avı Yarışması gerçekleştirildi. Öğrenciler, Sagun Group’un desteği ile yavru balıkları ait oldukları mavi sularla buluşturdu. Ildır limanında balık ekmek partisi gerçekleştirildi.

Dört mevsim Çeşme stratejisi

Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Yıldırım Aktuğhan, “Dört Mevsim Çeşme stratejimiz doğrultusunda yaptığımız kültür sanat ve spor etkinlikleriyle iki aya sıkışan sezonumuzu 12 aya dağıttık. Umarım bu etkinliklerin sonu gelmez, Çeşme hak ettiği değeri bulur” dedi. Rotary 2440 Bölge Guvernörü Nedim Atilla ise, “Biz belki denizlerimizi tamamen temizleyemeyiz ama farkındalık yaratabilir, koruyabiliriz. Elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Dokuz Eylül Rotary Başkanı Metin Yorgancıoğlu da, emek veren ve katılan herkese teşekkür etti