Geri Dön

Dünyanın en büyük batık uçağı Ada’da

Dünyanın en büyük batık uçağı Ada’da

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, dört yıl önce batırılan dünyanın en büyük batık uçağı ile önemli bir dalış noktasına kavuştu. Dünyanın birçok yerinden yabancı turistler ile Türkiye’nin farklı noktalarından dalgıçların, resifleşen büyüleyici görünümüyle batık uçağı keşfetmeye geliyor.

Dünyanın en büyük batık uçağı Ada’da

54 metre uzunluğunda, 44 metre kanat  genişliğinde ve 47 ton ağırlığındaki Airbus A300 kargo uçağı, balıklar için önemli bir resif noktası oldu, bölge su altı canlılığı açısından zenginleşti.

Endonezya'daki Sinabung Yanardağı’nda 3 gün içinde ikinci kez patlama meydana geldiEndonezya'nın Sumatra adasındaki Sinabung Yanardağı Pazartesi günü üç gün içinde ikinci kez patladı. Volkanoloji ve Jeolojik Afet Azaltma Merkezi (PVMBG),Sinabung Yanardağı'ndan püsküren kül ve dumanın, yanardağın kraterinden 5 bin metre yüksekliğe ulaştığını açıkladı. PVMBG yetkilisi Simpang ve Merdeka bölgelerindeki yerel halk ve turistleri etkili olan kül yağmurlarına karşı uyarıda bulundu.Öte yandan Endonezya'da yaklaşık 130 aktif yanardağ bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber