Geri Dön
Ege‘EBSO çok önemli’

‘EBSO çok önemli’

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Mayıs ayı Meclis Toplantısı’na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ege Bölgesi Sanayi Odası, dünyaya bakışıyla, vizyonuyla, tarihsel değerlerine bağlılığıyla, Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmasıyla çok önemli bir oda” dedi.

‘EBSO çok önemli’

Sanayicinin kendisi için ekonominin kamu görevlisi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Kendisi için değil, ülkesi için çalışır. Yaptığı üretimle ve sağladığı istihdamla gurur duyar. Döktüğünüz alın teri için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. İzmir’le gurur duyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, kentin güçlü hinterlandıyla Türkiye’nin gözbebeği olduğunu kaydetti. EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, muhalefet partilerinden beklentilerinin, üretime destek vermeleri olduğunu belirtti. EBSO Başkanı Ender Yorgancılar da, sanayicinin beklentilerini aktardı, “En önemli konu işsizlik. İstihdam yaratamayan büyüme modelinin çözümü, sanayidir. Yüksek faiz, yüksek enflasyon ve oynak kur kıskacındayız” vurgularını yaptı.

İzmir’in deprem riski konusunda EBSO Meclisi’ni bilgilendiren Soyer, “Yapı stoku envanteri çıkarılıyor. Yıkılanların yerine yapılacak binalarla ilgili bir mevzuat hazırladık. Dünya Bankası’yla bir süreç başlattık, 250 milyon dolarlık kredi paketi, Cumhurbaşkanı’nın onayındadır. Onaylanırsa 5 yıl ödemesiz 30 yıl vadeli bir kredi programını başlatacağız. Güncel fay haritasının çıkarılması için de ODTÜ’yle bir protokol yaptık” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler