Geri Dön
EgeEge sahilleri pırıl pırıl

Ege sahilleri pırıl pırıl

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, vatandaşlarla birlikte deniz temizliği gerçekleştirdi. Foça’da da 690 öğrenci bir araya geldi, turizm cennetinin kıyılarından 167 kilo atık topladı

Ege sahilleri pırıl pırıl

Dikili’de gönüllü hareketiyle başlayan ve “Dikili’yi seviyorum demekle olmaz” sloganıyla deniz temizliği ni hedefleyen etkinlik gerçekleşti. Şafak Pavey Gençlik Merkezi önünde gerçekleşen etkinlikte, ilçenin sahilleri için kolları sıvayan Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Yakamoz sahilinin su altını ve Dikili sahillerini vatandaşlarla birlikte temizledi. Programa katılan herkese teşekkür eden Başkan Kırgöz, “Denizlerimizi temiz tutmak bizim elimizde. Hem denizlerimizi hem de deniz canlılarını koruyarak gelecek nesillerimize aktarmalıyız. Deniz kirliliklerine bir son vermek ve toplumumuzu bu konuda daha duyarlı olmaya teşvik etmek için gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bölgemizi yaz sezonuna da hazırlamış olduk. Dikili Belediyesi olarak kıyı ve su altı temizliğimizi periyodik zamanlarda yapmaya devam edeceğiz” dedi. Gönüllü hareketini başlatan Buket Atalay da, Başkan Kırgöz’e verdiği destekler için teşekkür etti.

Çevre dostu çocuklar

İzmir’in turizm cenneti ilçesi Foça’da ise ilkokul öğrencilerine çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilinci kazandırmak amacıyla ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ ve ‘Sıfır Atık’ projeleri kapsamında kıyı temizliği etkinliği düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetim Şube Müdürlüğü ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü, Foça Belediyesi, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ege Orman Vakfı, Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ve TURMEPA Deniz Temiz Derneği işbirliği ile düzenlenen etkinliğe 150’si çevre ilçelerden olmak üzere toplam 690 öğrenci katıldı. Karakum Plajı Sosyal Tesisleri’nde toplanan öğrenciler, gün boyu yaptıkları çalışmada; meşrubat şişesinden çeşitli ambalaj atıklarına kadar toplam 167 kilogram katı atık topladı. Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, etkinlikte çocukları çevrelerini temiz tutup özenli davranmaları konusunda uyardı.