Geri Dön

Ege tek yürek

Ege’nin dört bir yanında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri evlere taşındı. İzmir Körfezi ünlü şarkıcı Haluk Levent’in konserine ev sahipliği yaptı

Ege tek yürek

Ege Bölgesi’ndeki illerde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı. Koronavirüs salgını nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilan edildiği İzmir, Denizli, Aydın, Muğla ve Manisa ile Uşak’taki etkinliklerde maskeler takıldı, sosyal mesafe kuralına uyuldu. Çocuklar bayramlarını sadece balkonlarda kutladı. Haluk Levent, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında İzmir’deydi. Koronavirüs önlemleri kapsamında Levent, Körfez’de bir feribottan tüm İzmir’e şarkı söyledi. Feribottaki konsere Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer katıldı. İzmirliler Levent’e evlerinin ışıklarını açıp kapatarak eşlik etti. Levent, konser gelirini hayatını Kovid-19’dan kaybeden Dr. Yavuz Kalaycı’nın çocuklarının eğitimi için bağışladığını açıkladı.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (11 Ağustos 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük korona virüstablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 1183 kişiye covid-19 tanısı konuldu, 15 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 243 bin 180, can kaybı 5 bin 873 oldu. Son 24 saatte 1185 kişinin daha iyileşmesiyle covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 226 bin 155 oldu. Bakan Koca hastanedeki yatış oranlarına dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber