Geri Dön
EgeEge’ye kalite ödülü

Ege’ye kalite ödülü

“Mükemmellik Ödülü” sayılan 2011 Avrupa Kredi Transfer Etiketi Ödülü alan Ege Üniversitesi, Avrupa’da 40 üniversite arasına girdi

Ege’ye kalite ödülü

EGE Üniversitesi, 2011 Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi Ödülü’nü Kopenhag’da düzenlenen görkemli bir törenle aldı. Ege Üniversitesi bu başarısı ile 2011 yılı içerisinde Avrupa Komisyonu tarafından verilen ve “Mükemmellik Ödülü” olarak kabul edilen AKTS Etiketine sahip Avrupa’daki 40, Türkiye’de ise 5 üniversiteden birisi oldu. Zorlu bir süreci başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten EÜ Rektörü Prof.Dr. Candeğer Yılmaz, “2014 yılı sonuna kadar bu etiketi almış durumdayız. Bu başarının devamı konusunda yapacağımız işler var. Ödülü almamıza katkı sağlayan Ege Üniversitesi ailesinin tüm üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
AKTS Etiketi konusunda bilgi veren Yılmaz, “AKTS Etiket Ödülüne Türkiye’den ilk kez 2010 yılında iki, 2011 yılında ise biri Ege Üniversitesi olmak üzere üç üniversite layık görülmüştür.

Türkiye’de 5 kurum
Üç yıllık dönem içinde beş tanesi Türk Üniversitesi olmak üzere Avrupa genelinde toplam 40 üniversite bu etiketle ödüllendirilmiştir. AKTS prensiplerini mükemmel uygulaması nedeniyle Ege Üniversitesi bu onursal kalite ödülünü kazanmıştır” diye konuştu. Avrupa Komisyonu tarafından Danimarka Kopenhag Üniversitesi’nde düzenlenen törende Ege Üniversitesi adına ödülü, EÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Atilla Silkü, EÜ ECTS Koordinatörü Prof.Dr. Süheyda Atalay ile AB ve Dış İlşkiler Şube Müdürü Uzm. Sinem Çınarlı’dan oluşan heyet aldı.

17 ülkeden 72 üniversite
17 Avrupa ülkesinden 72 üniversitenin katıldığı törende ödüller; Avrupa Komisyonu Eğitim, Kültür, Çok Dillilik ve Gençlikten sorumlu komisyon üyesi Androulla Vassiliou ve Danimarka Bilim, İnovasyon ve Yükseköğretim Bakanı Morten Ostergaard tarafından verildi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler